160X18W224MV4E
160X18W224MV4E 160X18W224MV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
160X18W224MV4E
160X18W224MV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 160X18W224MV4E In Stock
Contact us
ManufacturerJohanson
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesX2YR
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance0.22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL (X2Y)
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.124" L x 0.063" W (3.15mm x 1.60mm)
ApplicationsBypass, Decoupling
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.050" (1.27mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈