P16SNP102MAB15
P16SNP102MAB15 P16SNP102MAB15 - Brand New Vishay Sfernice Rotary Potentiometers, Rheostats
Get Quote
Buy Now
P16SNP102MAB15
P16SNP102MAB15 - Brand New Vishay Sfernice Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P16SNP102MAB15 Out of Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sfernice
Product CategoryRotary Potentiometers, Rheostats
SeriesP16S
PackagingTray
Termination-StyleSolder Lug
Mounting-TypePanel Mount
Watt1W
TaperLinear
Resistance-Ohms1k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±150ppm/°C
Adjustment-Type-
Valve ActuatorKnob
Actuator-Length0.346" (8.80mm)
Bushing-ThreadM10 x 0.75
Built-in-SwitchNone
Number-of-Gangs1 Gang
Number-of-Turns1 Turn
Rotation300°
Resistive-MaterialCermet
Actuator-Diameter0.630" (16.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈