AT24C16AN-SU-2.7
AT24C16AN-SU-2.7 AT24C16AN-SU-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT24C16AN-SU-2.7
AT24C16AN-SU-2.7 - Brand New Intel / Altera IC Chips
Manufacturer Part No: AT24C16AN-SU-2.7 In Stock
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
Two-wire Serial EEPROM Extended Temperature
– Utilizes Different Array Protection Compared to the AT24C02/04/08/16
• Medium-voltage and Standard-voltage Operation
– 5.0 (VCC = 4.5V to 5.5V)
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
• Internally Organized 256 x 8 (2K), 512 x 8 (4K), 1024 x 8 (8K) or 2048 x 8 (16K)
• Two-wire Serial Interface
• Schmitt Trigger, Filtered Inputs for Noise Suppression
• Bidirectional Data Transfer Protocol
• 400 kHz (2.7V, 5V) Clock Rate
• 8-byte Page (2K), 16-byte Page (4K, 8K, 16K) Write Modes
• Partial Page Writes Allowed
• Self-timed Write Cycle (5 ms Max)
• High Reliability
– Endurance: One Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
• Automotive Grade, Extended Temperature, and Lead-Free/Halogen-Free
Devices Available
• 8-lead PDIP, 8-lead JEDEC SOIC, and 8-lead TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈