ABH100PSC6B3
ABH100PSC6B3 ABH100PSC6B3 - Brand New Honeywell IC Chips
Get Quote
Buy Now
ABH100PSC6B3
ABH100PSC6B3 - Brand New Honeywell IC Chips
Manufacturer Part No: ABH100PSC6B3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerHoneywell
Product CategoryIC Chips
ProductTransducers
PackagingBulk
Mounting-StyleCable
Height23.8 mm
Length29.2 mm
Width23.8 mm
Output-TypeBasic
Accuracy+/- 0.25 %
Pressure-TypeGauge
Operating-Pressure0 psi to 100 psi
Maximum Operating Temperature+ 93 C
Operating temperature range- 54 C
Operating-Supply-Voltage6 V
Pressure-PortNo Port
General Description
Features
• Open NAND Flash Interface (ONFI) 2.2-compliant1
• Multiple-level cell (MLC) technology
• Organization
– Page size x8: 8640 bytes (8192 + 448 bytes)
– Block size: 256 pages (2048K + 112K bytes)
– Plane size: 2 planes x 2048 blocks per plane
– Device size: 64Gb: 4096 blocks;
128Gb: 8192 blocks;
256Gb: 16,384 blocks;
512Gb: 32,786 blocks
• Synchronous I/O performance
– Up to synchronous timing mode 5
– Clock rate: 10ns (DDR)
– Read/write throughput per pin: 200 MT/s
• Asynchronous I/O performance
– Up to asynchronous timing mode 5
tRC/tWC: 20ns (MIN)
• Array performance
– Read page: 50µs (MAX)
– Program page: 1300µs (TYP)
– Erase block: 3ms (TYP)
• Operating Voltage Range
– VCC: 2.7–3.6V
– VCCQ: 1.7–1.95V, 2.7–3.6V
• Command set: ONFI NAND Flash Protocol
• Advanced Command Set
– Program cache
– Read cache sequential
– Read cache random
– One-time programmable (OTP) mode
– Multi-plane commands
– Multi-LUN operations
– Read unique ID
– Copyback
• First block (block address 00h) is valid when shipped
from factory. For minimum required ECC, see
Error Management (page 109).
• RESET (FFh) required as first command after power
on
• Operation status byte provides software method for
detecting
– Operation completion
– Pass/fail condition
– Write-protect status
• Data strobe (DQS) signals provide a hardware method
for synchronizing data DQ in the synchronous
interface
• Copyback operations supported within the plane
from which data is read
• Quality and reliability
– Data retention: 10 years
– Endurance: 5000 PROGRAM/ERASE cycles
• Operating temperature:
– Commercial: 0°C to +70°C
– Industrial (IT): –40ºC to +85ºC
• Package
– 52-pad LGA
– 48-pin TSOP
– 100-ball BGA
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈