TPSW476K010R0150
TPSW476K010R0150 TPSW476K010R0150 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TPSW476K010R0150
TPSW476K010R0150 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TPSW476K010R0150 In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTPS
TypeMolded
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case2312 (6032 Metric)
Capacitance47μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance150 mOhm
Height-Seated-Max0.059" (1.50mm)
Manufacturer-Size-CodeW
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈