VLF3014AT-2R2M1R2
VLF3014AT-2R2M1R2 VLF3014AT-2R2M1R2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLF3014AT-2R2M1R2
VLF3014AT-2R2M1R2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLF3014AT-2R2M1R2 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameVLF3014
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.4 mm
Length2.6 mm
Width2.8 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.110" L x 0.102" W (2.80mm x 2.60mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.055" (1.40mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)100 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.7A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.2 A
Maximum-DC-Resistance100 mOhms
General Description
Features
♦ 16V-Tolerant USB and DC Inputs
♦ Automatically Powers from External Power or Battery
♦ Operates with No Battery Present
♦ Single-Cell Li+/Li-Poly Charger
♦ Three 2MHz Step-Down Regulators Up to 96% Efficiency
♦ Two Low IQ Linear Regulators
♦ Output Power-Up Sequencing
♦ Thermal-Overload Protection
Applications
Portable Audio Players
GPS Portable Navigators
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈