BZG05C3V3TR
BZG05C3V3TR BZG05C3V3TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZG05C3V3TR
BZG05C3V3TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZG05C3V3TR In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseDO-214AC, SMA
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-214AC
Tolerance±6%
Power-Max1.25W
Voltage-Zener-Nom-Vz3.3V
Impedance-Max-Zzt20 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr40μA @ 1V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2V @ 200mA
FEATURES
• High reliability
• Voltage range 3.3 V to 100 V
• Fits onto 5 mm SMD footpads
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈