STTA2006PI
STTA2006PI STTA2006PI - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
STTA2006PI
STTA2006PI - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: STTA2006PI In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesTURBOSWITCH™
PackagingBulk
Package-CaseDOP3I-2 Insulated (Straight Leads)
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageDOP3I
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.75V @ 20A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io20A
Reverse-Recovery-Time-trr60ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈