NRS6028T150MMGJ
NRS6028T150MMGJ NRS6028T150MMGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NRS6028T150MMGJ
NRS6028T150MMGJ - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NRS6028T150MMGJ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNRS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.8A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 125 C
Height2.8 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-Case6028
Operating-Temperature-25°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.110" (2.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)123.5 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.6A
Q factor-
Self Resonant Frequency17MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.6 A
Maximum-DC-Resistance95 mOhms
Self-Resonant-Frequency17 MHz
Core-MaterialFerrite
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈