EMK107B7104KA-T
EMK107B7104KA-T EMK107B7104KA-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
EMK107B7104KA-T
EMK107B7104KA-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: EMK107B7104KA-T In Stock
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance0.10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.90mm)
Super Low Distortion Multilayer Ceramic Capacitors (CFCAP)
■ RELIABILITY DATA
1. Operating Temperature Range
Specified Value -55 to +125℃
2. Storage Temperature Range
Specified Value -55 to +125℃
3. Rated Voltage
Specified Value 6.3VDC, 10VDC, 16VDC, 25VDC, 35VDC, 50VDC
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈