C0603C563J4RACTU
C0603C563J4RACTU C0603C563J4RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0603C563J4RACTU
C0603C563J4RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0603C563J4RACTU In Stock
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance0.056μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.034" (0.87mm)
Product Details
__
Type C Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Highlights
Nickel barrier/solder terminations
50 Vdc units can be used in 63 Vdc applications
Tape and reel standard
Surface Mount
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈