06033J160FBTTR
06033J160FBTTR 06033J160FBTTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
06033J160FBTTR
06033J160FBTTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Manufacturer Part No: 06033J160FBTTR In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance16pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance±1%
Height-Seated-Max0.029" (0.73mm)
Heterojunction Bipolar Transistor Technology (InGaP HBT)
High Efficiency/Linearity Amplifier
The MMA20312BV is a 2--stage high efficiency, Class AB InGaP HBT amplifier designed for use as a linear driver amplifier in wireless base station applications as well as an output stage in femtocell or repeater applications. It is suitable for applications with frequencies from 1800 to 2200 MHz such as CDMA, TD--SCDMA, PCS, UMTS and LTE at operating voltages from 3 to 5 V. The amplifier is housed in a cost--effective, surface mount QFN plastic package.
Features
• Frequency: 1800--2200 MHz
• P1dB: 30.5 dBm @ 2140 MHz (CW Application Circuit)
• Power Gain: 26.4 dB @ 2140 MHz (CW Application Circuit)
• OIP3: 44.5 dBm @ 2140 MHz (W--CDMA Application Circuit)
• Active Bias Control (adjustable externally)
• Single 3 to 5 V Supply
• Cost--effective 12--pin, 3 mm QFN Surface Mount Plastic Package
• In Tape and Reel. T1 Suffix = 1,000 Units, 12 mm Tape Width, 7--inch Reel.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈