PI6C2509-133LE
Get Quote
Buy Now
PI6C2509-133LE
PI6C2509-133LE - Brand New Diodes Incorporated Clock Generators / Frequency Synthesizers / PLL
Manufacturer Part No: PI6C2509-133LE In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryClock Generators and Frequency Synthesizers
Series-
TypePLL Clock Driver
PackagingTube
Package-Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply3 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package24-TSSOP
PLLYes with Bypass
InputCMOS
OutputCMOS
Number-of-Circuits1 Circuit
Ratio of output to input1899/12/30 1:09:00
Differential-Input:OutputNo/No
Frequency-Max150MHz
Divider-MultiplierNo/No
Product Description
Product Features
• Operating Frequency up to 150 MHz
• Low-Noise Phase-Locked Loop Clock Distribution to meet 133 MHz Registered DIMM Synchronous DRAM module specifications for server/workstation/PC applications
• Allows Clock Input to have Spread Spectrum modulation for EMI reduction
• Low jitter: Cycle-to-Cycle jitter –75ps max.
• On-chip series damping resistor at clock output drivers for low noise and EMI reduction
• Operates at 3.3V VCC
• Package: Plastic 24-pin TSSOP (L)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈