KIA1117ST18
KIA1117ST18 KIA1117ST18 - Brand New LG IC Chips
Get Quote
Buy Now
KIA1117ST18
KIA1117ST18 - Brand New LG IC Chips
Manufacturer Part No: KIA1117ST18 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerLG
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
The KIA1117BS/BF/BPI××Series are a Low Drop Voltage Regulator able to provide up to 1A of output current, available even in adjustable version (Vref=1.25V)
FEATURES
·Low Dropout Voltage : 1.1V/Typ. (Iout=1.0A)
·Very Low Quiescent Current : 5㎃(Typ)
·Output Current up to 1A
·Fixed Output Voltage of 1.2V, 1.5V, 1.8V, 2.5V, 3.3V, 5.0V
·Adjustable Version Availability : Vref=1.25V
·Internal Current and Thermal Limit
·A Minimum of 10㎌for stability
·Suitable for MLCC, Tantalum and Low ESR Electrolytic Capacitors
·ESR Range for stability : 1mΩ~200Ω
·Available in ±2%(at 25℃)
·High Ripple Rejection : 80dB(Typ)
·Temperature Range : -40℃∼150℃
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈