592W757X0010M2T20H
592W757X0010M2T20H 592W757X0010M2T20H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
592W757X0010M2T20H
592W757X0010M2T20H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 592W757X0010M2T20H In Stock
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 592W
TypeConformal Coated
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case3025 (7563 Metric)
Capacitance750μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance100 mOhm
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Manufacturer-Size-CodeM
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈