GRM319R60J106KE19D
GRM319R60J106KE19D GRM319R60J106KE19D - Brand New Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM319R60J106KE19D
GRM319R60J106KE19D - Brand New Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM319R60J106KE19D In Stock
Contact us
Manufacturer
Product CategoryCeramic Capacitors
MfrMurata Electronics
SeriesGRM
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Product-StatusNot For New Designs
Capacitance10 µF
Tolerance±10%
Voltage-Rated6.3V
Temperature-CoefficientX5R
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Package-Case1206 (3216 Metric)
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
Base-Product-NumberGRM319R60J
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈