08055J150FBTTR
08055J150FBTTR 08055J150FBTTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
08055J150FBTTR
08055J150FBTTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Manufacturer Part No: 08055J150FBTTR In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance15pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm)
Tolerance±1%
Height-Seated-Max0.044" (1.13mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈