JFW150A1
JFW150A1 JFW150A1 - Brand New ABB Embedded Power DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
JFW150A1
JFW150A1 - Brand New ABB Embedded Power DC-DC Converters
Manufacturer Part No: JFW150A1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerABB Embedded Power
Product CategoryDC DC Converters
SeriesJFW
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Package-CaseModule
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP
Size-Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max30A
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max75V
Voltage-Isolation1.5kV (1500V)
Voltage-Output-15V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.84
Power-Watts-Manufacture-Series150W
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈