MBRA1H100T3G
MBRA1H100T3G MBRA1H100T3G - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MBRA1H100T3G
MBRA1H100T3G - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MBRA1H100T3G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesMBRA1H100
ProductSchottky Rectifiers
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.003739 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseDO-214AC, SMA
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMA
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr40μA @ 100V
Voltage-Forward-Vf-Max-If760mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 175°C
Maximum Operating Temperature+ 175 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage0.76 V
Ir-Reverse-Current0.5 mA
If-Forward-Current1 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage100 V
Ifsm-Forward-Surge-Current50 A
Product Details
__
Features
• Small Compact Surface Mountable Package with J−Bent Leads
• Rectangular Package for Automated Handling
• Highly Stable Oxide Passivated Junction
• Very Low Forward Voltage Drop
• Guardring for Stress Protection
• These Devices are Pb−Free, Halogen Free/BFR Free and are RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈