251S49W105KV4E
251S49W105KV4E 251S49W105KV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
251S49W105KV4E
251S49W105KV4E - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 251S49W105KV4E In Stock
Contact us
ManufacturerJohanson
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1825 (4564 Metric)
Capacitance1μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated250V
Size-Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.140" (3.55mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈