AT20-0107
AT20-0107 AT20-0107 - Brand New M/A-COM IC Chips
Get Quote
Buy Now
AT20-0107
AT20-0107 - Brand New M/A-COM IC Chips
Manufacturer Part No: AT20-0107 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerM/A-COM
Product CategoryIC Chips
PackagingBulk
Description
These devices feature inputs and outputs on opposite sides of the package that facilitate printed circuit board layout. The device is designed for operation with a power supply range of 1.65V to 3.6V.
Features
• Supply Voltage Range from 1.65V to 3.6V
• Sinks or Sources 24mA at VCC = 3V
• CMOS Low Power Consumption
• IOFF Supports Partial-Power Down Operation
• Inputs or Outputs Accept Up to 5.5V
• Inputs Can Be Driven by 3.3V or 5V Allowing for Mixed Voltage Applications
• Schmitt Trigger Action at All Inputs
• Typical VOLP (Quiet Output Ground Bounce) less than 0.8V with VCC = 3.3V and TA = +25°C
• Typical VOHV (Quiet Output Dynamic VOH) greater than 2.0V with VCC = 3.3V and TA = +25°C
• ESD Protection Tested per JESD 22
◾ Exceeds 200-V Machine Model (A115)
◾ Exceeds 2000-V Human Body Model (A114)
◾ Exceeds 1000-V Charged Device Model (C101)
• Latch-Up Exceeds 250mA per JESD 78, Class I
• All devices are:
◾ Totally Lead-Free & Fully RoHS compliant (Notes 1 & 2)
◾ Halogen and Antimony Free. “Green” Device (Note 3)
Applications
• General Purpose Logic
• Bus Driving
• Power Down Signal Isolation
• Wide array of products such as:
◾ PCs, Notebooks, Netbooks, Ultrabooks
◾ Networking Computer Peripherals, Hard Drives, CD/DVD ROM
◾ TV, DVD, DVR, set top box
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈