FFPF10UP30STTU
FFPF10UP30STTU FFPF10UP30STTU - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
FFPF10UP30STTU
FFPF10UP30STTU - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: FFPF10UP30STTU In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-220-3 Full Pack
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220F
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 300V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.4V @ 10A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max300V
Current-Average-Rectified-Io10A
Reverse-Recovery-Time-trr45ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Features
• Ultrafast with soft recovery
• Low forward voltage
Applications
• Power switching circuits
• Output rectifiers
• Freewheeling diodes
• Switching mode power supply
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈