MX28F1000PPC-15
MX28F1000PPC-15 MX28F1000PPC-15 - Brand New MX IC Chips
Get Quote
Buy Now
MX28F1000PPC-15
MX28F1000PPC-15 - Brand New MX IC Chips
Manufacturer Part No: MX28F1000PPC-15 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMX
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
• 131,072 bytes by 8-bit organization
• Fast access time: 70ns(Vcc:5V±5%; CL:35pF) 90/120ns(Vcc:5V±10%; CL:100pF)
• Low power consumption
– 50mA maximum active current
– 100uA maximum standby current
• Programming and erasing voltage 12V ±5%
• Command register architecture
– Byte Programming (15us typical)
– Auto chip erase 5 seconds typical (including preprogramming time)
– Block Erase
• Optimized high density blocked architecture
– Four 4-KB blocks
– Seven 16-KB blocks
• Auto Erase (chip & block) and Auto Program
– DATA polling
– Toggle bit
• 10,000 minimum erase/program cycles
• Latch-up protected to 100mA from -1 to VCC+1V
• Advanced CMOS Flash memory technology
• Compatible with JEDEC-standard byte-wide 32-pin EPROM pinouts
• Package type:
– 32-pin plastic DIP
– 32-pin PLCC
– 32-pin TSOP (Type 1)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈