MAZ8390GML
MAZ8390GML MAZ8390GML - Brand New PANASONIC Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
MAZ8390GML
MAZ8390GML - Brand New PANASONIC Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: MAZ8390GML In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
Packaging
Package-CaseSC-90, SOD-323F
Operating-Temperature-
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMini2-F3
Tolerance±5%
Power-Max150mW
Voltage-Zener-Nom-Vz39V
Impedance-Max-Zzt300 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr50nA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1V @ 10mA
Silicon planar type
For stabilization of power supply
■Features
•Extremely low noise voltage caused from the diode (2.4V to 39V, 1/3 to 1/10 of our conventional MAZ3000 series)
•Extremely good rising performance (in the low-current range)
•Easy-to-select the optimum diode because of their finely divided zener- voltage ranks
•Guaranteed reliability, equivalent to that of conventional products(Mini type package)
•Allowing both reflow and flow mode of automatic soldering
•Allowing automatic mounting by an existing chip mounter
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈