250R07N151JV4T
250R07N151JV4T 250R07N151JV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
250R07N151JV4T
250R07N151JV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 250R07N151JV4T In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance150pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Ratings-
Thickness-Max0.025" (0.64mm)
[ Johanson ]
SURFACE MOUNT MLCCS 10 - 200 VDC
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈