LPS6225-473MLC
LPS6225-473MLC LPS6225-473MLC - Brand New Coilcraft IC Chips
Get Quote
Buy Now
LPS6225-473MLC
LPS6225-473MLC - Brand New Coilcraft IC Chips
Manufacturer Part No: LPS6225-473MLC In Stock
Product CategoryIC Chips
SeriesLPS6225
Height2.5 mm
Length6.2 mm
Width6.2 mm
Tolerance20 %
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency47 uH
Part-#-AliasesLPS6225-473MLB
Maximum-DC-Current800 mA
Maximum-DC-Resistance360 mOhms
Self-Resonant-Frequency10 MHz