STTH15L06D
STTH15L06D STTH15L06D - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
STTH15L06D
STTH15L06D - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: STTH15L06D In Stock
SeriesSTTH15L06
ProductUltra Fast Recovery Rectifiers
PackagingTube
Unit-Weight0.211644 oz
Mounting-StyleThrough Hole
Package-CaseTO-220-2
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220AC
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr15μA @ 600V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.55V @ 15A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max600V
Current-Average-Rectified-Io15A
Reverse-Recovery-Time-trr85ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction175°C (Max)
Maximum Operating Temperature+ 175 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage1.55 V at 15 A
Vr-Reverse-Voltage600 V
Ir-Reverse-Current15 uA
If-Forward-Current15 A
Max-Surge-Current130 A
Recovery-Time85 ns
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈