BAS40-07E6327
BAS40-07E6327 BAS40-07E6327 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
BAS40-07E6327
BAS40-07E6327 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: BAS40-07E6327 In Stock
Contact us
ManufacturerINFINEON
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
MfrInfineon Technologies
Series-
PackageBulk
Product-StatusActive
Diode-Configuration2 Independent
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max40 V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode120mA (DC)
Voltage-Forward-Vf-Max-If1 V @ 40 mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io) Any Speed
Current-Reverse-Leakage-Vr1 µA @ 30 V
Operating-Temperature-Junction150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-253-4 TO-253AA
Supplier-Device-PackageSOT143 (SC-61)
Product Details
__
Silicon Schottky Diode
• General-purpose diode for high-speed switching
• Circuit protection
• Voltage clamping
• High-level detecting and mixing
• Pb-free (RoHS compliant) package
• Qualified according AEC Q1011)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈