MC15XS3400DH
MC15XS3400DH MC15XS3400DH - Brand New Freescale / NXP Power Distribution Switches
Get Quote
Buy Now
MC15XS3400DH
MC15XS3400DH - Brand New Freescale / NXP Power Distribution Switches
Manufacturer Part No: MC15XS3400DH In Stock
Contact us
ManufacturerFreescale / NXP
Product CategoryPower Distribution Switches, Load Drivers
Description
The FAN1585A, FAN1585A-1.5, and FAN1585A-1.8 are low dropout three-terminal regulators with 5A output current capability. These devices have been optimized for low voltage applications including VTT bus termination for FC- PGA, where transient response and minimum input voltage are critical. The FAN1585A-1.5 offers fixed 1.5V with 5A current capabilities for AGTL+ bus VTT termination for FC-PGA. The FAN1585A is ideal for low voltage microprocessor applications requiring a regulated output from 1.5V to 3.6V with an input supply of 5V or less, or for FC-PGA applications with significant trace resistance.
Features
• Fast transient response
• Low dropout voltage at up to 5A
• Load regulation: 0.05% typical
• Trimmed current limit
• On-chip thermal limiting
• Packages: TO-220, TO-252, TO-263 and TO-263 Centercut
Applications
• AGTL+ bus supply for FC-PGA
• Low voltage logic supply
• Post regulator for switching supply
• 3.3V to 1.5V linear regulator
• 5V to 1.8V linear regulator
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈