S-1131B30UA-N4P-TF
S-1131B30UA-N4P-TF S-1131B30UA-N4P-TF - Brand New ABLIC Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
S-1131B30UA-N4P-TF
S-1131B30UA-N4P-TF - Brand New ABLIC Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: S-1131B30UA-N4P-TF In Stock
Contact us
ManufacturerABLIC
Product CategoryLinear Voltage Regulators
**The S-1131 Series is a positive voltage regulator with a low dropout
voltage, high output voltage**
accuracy, and low current consumption developed based on CMOS technology.
„Features
•Output voltage: 1.5 V to 5.5 V, selectable in 0.1 V steps.
•High-accuracy output voltage: ±1.0%
•Low dropout voltage: 250 mV typ. (3.0 V output product, IOUT =100 mA)
•High peak current capability: 300 mA output is possible (at VIN ≥VOUT(S) +1.0 V)
•Built-in ON/OFF circuit: Ensures long battery life.
•High ripple rejection: 70 dB typ. (at 1.0 kHz)
•Built-in overcurrent protector: Overcurrent of output transistor can be restricted.
•Small package: SOT-89-3, SOT-89-5, 6-Pin HSON(A)
•Lead-free products
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈