P170N-QC12BR50K
Get Quote
Buy Now
P170N-QC12BR50K
P170N-QC12BR50K - Brand New BI Technologies / TT Electronics Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P170N-QC12BR50K In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryRotary Potentiometers, Rheostats
SeriesP170
PackagingTray
Termination-StyleSolder Lug
Mounting-TypePanel Mount
Watt0.1W, 1/10W
TaperLinear
Resistance-Ohms50k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient-
Adjustment-Type-
Valve ActuatorKnurled and Slotted
Actuator-Length0.472" (12.00mm)
Bushing-ThreadM7 x 0.75
Built-in-SwitchNone
Number-of-Gangs1 Gang
Number-of-Turns1 Turn
Rotation260°
Resistive-MaterialConductive Plastic
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
Product Details
__
TwinSLIC™ Protector
For details of specific design criteria, see Figure 6.40 through Figure 6.43 in Section 6, “Reference Designs” of this Telecom Design Guide.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈