FDP058N10
FDP058N10 FDP058N10 - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
FDP058N10
FDP058N10 - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: FDP058N10 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• RDS(on) = 4.6mΩ ( Typ.)@ VGS = 10V, ID = 75A
• Fast Switching Speed
• Low Gate Charge
• High Performance Trench Technology for Extremely Low RDS(on)
• High Power and Current Handling Capability
• RoHS Compliant
Application
DC to DC Converters / Synchronous Rectification
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈