182NQ030
182NQ030 182NQ030 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
182NQ030
182NQ030 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: 182NQ030 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingBulk
Package-CaseD-67 HALF-PAK
Mounting-TypeChassis Mount
Supplier-Device-PackageHALF-PAK
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr15mA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If510mV @ 180A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io180A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F7700pF @ 5V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction*
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈