KB3426B-1.8
KB3426B-1.8 KB3426B-1.8 - Brand New KB IC Chips
Get Quote
Buy Now
KB3426B-1.8
KB3426B-1.8 - Brand New KB IC Chips
Manufacturer Part No: KB3426B-1.8 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerKB
Product CategoryIC Chips
Description
The Si530/531 XO utilizes Silicon Laboratories’ advanced DSPLL® circuitry to provide a low jitter clock at high frequencies. The Si530/531 is available with any-rate output frequency from 10 to 945 MHz and select frequencies to 1400 MHz. Unlike a traditional XO, where a different crystal is required for each output frequency, the Si530/531 uses one fixed crystal to provide a wide range of output frequencies.
Features
Available with any-rate output frequencies from 10 MHz to 945 MHz and select frequencies to 1.4 GHz
3rd generation DSPLL® with superior jitter performance
3x better frequency stability than SAW-based oscillators
Internal fixed crystal frequency ensures high reliability and low aging
Available CMOS, LVPECL, LVDS, and CML outputs
3.3, 2.5, and 1.8 V supply options
Industry-standard 5 x 7 mm package and pinout
Pb-free/RoHS-compliant
Applications
SONET/SDH
Networking
SD/HD video
Test and measurement
Clock and data recovery
FPGA/ASIC clock generation
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈