P16SNP472MAB15
P16SNP472MAB15 P16SNP472MAB15 - Brand New Vishay Sfernice Rotary Potentiometers, Rheostats
Get Quote
Buy Now
P16SNP472MAB15
P16SNP472MAB15 - Brand New Vishay Sfernice Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P16SNP472MAB15 In Stock
Mounting-TypePanel Mount
Watt1W
TaperLinear
Resistance-Ohms4.7k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±150ppm/°C
Adjustment-Type-
Valve ActuatorKnob
Actuator-Length0.346" (8.80mm)
Resistive-MaterialCermet
Actuator-Diameter0.630" (16.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈