MBRF20100CT
MBRF20100CT MBRF20100CT - Brand New ON Semiconductor Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
MBRF20100CT
MBRF20100CT - Brand New ON Semiconductor Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: MBRF20100CT In Stock
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
SeriesSWITCHMODE?
PackagingTube
Part-StatusObsolete
Card-TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number-of-Positions-Bay-Row44
Number-of-Positions88 Positions
Card-Thickness0.062" (1.57mm)
Number-of-Rows2 Rows
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting-TypeThrough Hole
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact-MaterialPhosphor Bronze
Contact-FinishGold
Contact-Finish-Thickness10?in (0.25?m)
Contact-TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange-FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating-Temperature-65°C ~ 125°C
Material-InsulationPolyphenylene Sulfide (PPS)
Read-OutDual
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode10A
Voltage-Forward-Vf-Max-If850mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr150?A @ 100V
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 175°C
Package-CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier-Device-PackageTO-220FP
Base-Part-NumberMBRF20100CT
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈