BRC2518T100K
BRC2518T100K BRC2518T100K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
BRC2518T100K
BRC2518T100K - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: BRC2518T100K In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesBR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating610mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)455 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation890mA
Q factor-
Self Resonant Frequency20MHz
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current890 mA
Maximum-DC-Resistance350 mOhms
Self-Resonant-Frequency20 MHz
Product Details
__
[ TAIYO-YUDEN ]
Range of applications
This specification sheet applies to wound chip power inductor, BR TYPE
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈