MLK1005S2N7STD25
MLK1005S2N7STD25 MLK1005S2N7STD25 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK1005S2N7STD25
MLK1005S2N7STD25 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK1005S2N7STD25 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Current-Rating500mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationAEC-Q200
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.3nH
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency2.7nH
DC resistance (DCR)200 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor6 @ 100MHz
Self Resonant Frequency7.5GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current500 mA
Maximum-DC-Resistance200 mOhms
Self-Resonant-Frequency9.1 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum6
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈