BAV100-GS18
BAV100-GS18 BAV100-GS18 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BAV100-GS18
BAV100-GS18 - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BAV100-GS18 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseDO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOD-80 MiniMELF
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100nA @ 50V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1V @ 100mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max50V
Current-Average-Rectified-Io250mA (DC)
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F1.5pF @ 0V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Features
• Silicon Epitaxial Planar Diodes
• Lead (Pb)-free component
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈