TPSA225M016R1800
TPSA225M016R1800 TPSA225M016R1800 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TPSA225M016R1800
TPSA225M016R1800 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TPSA225M016R1800 In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTPS
TypeMolded
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance1.8 Ohm
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Manufacturer-Size-CodeA
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈