BYT01-400
BYT01-400 BYT01-400 - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BYT01-400
BYT01-400 - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYT01-400 In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Package-CaseDO-204AC, DO-15, Axial
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageDO-15
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr20μA @ 400V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.5V @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max400V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr55ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Product Details
__
FAST RECOVERY RECTIFIER DIODES
FAST RECOVERY RECTIFIER
■ VERY LOW REVERSE RECOVERY TIME
■ VERY LOW SWITCHING LOSSES
■ LOW NOISE TURN-OFF SWITCHING
SUITABLE APPLICATION
■ FREE WHEELING DIODE IN CONVERTERS AND MOTORS CIRCUITS
■ RECTIFIER IN S.M.P.S.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈