ISPLSI2096VE-135LT128
Get Quote
Buy Now
ISPLSI2096VE-135LT128
ISPLSI2096VE-135LT128 - Brand New LATTICE Programmable Logic Device (CPLDs/FPGAs)
Manufacturer Part No: ISPLSI2096VE-135LT128 In Stock
Contact us
ManufacturerLattice
Product CategoryCPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Description
Features
• SuperFAST HIGH DENSITY PROGRAMMABLE LOGIC
— 4000 PLD Gates
— 96 I/O Pins, Six Dedicated Inputs
— 96 Registers
— High Speed Global Interconnect
— Wide Input Gating for Fast Counters, State Machines, Address Decoders, etc.
— Small Logic Block Size for Random Logic
— 100% Functional, JEDEC and Pinout Compatible with ispLSI 2096V Devices
— Pinout Compatible with ispLSI 2192VE
• 3.3V LOW VOLTAGE 2096 ARCHITECTURE
— Interfaces with Standard 5V TTL Devices
• HIGH PERFORMANCE E2CMOS® TECHNOLOGY
— fmax = 250MHz Maximum Operating Frequency
— tpd = 4.0ns Propagation Delay
— Electrically Erasable and Reprogrammable
— Non-Volatile
— 100% Tested at Time of Manufacture
— Unused Product Term Shutdown Saves Power
• IN-SYSTEM PROGRAMMABLE
— 3.3V In-System Programmability (ISP™) Using Boundary Scan Test Access Port (TAP)
— Increased Manufacturing Yields, Reduced Time-toMarket and Improved Product Quality
— Reprogram Soldered Devices for Faster Prototyping
• 100% IEEE 1149.1 BOUNDARY SCAN TESTABLE
• THE EASE OF USE AND FAST SYSTEM SPEED OF PLDs WITH THE DENSITY AND FLEXIBILITY OF FPGAS
— Enhanced Pin Locking Capability
— Three Dedicated Clock Input Pins
— Synchronous and Asynchronous Clocks
— Programmable Output Slew Rate Control
— Flexible Pin Placement
— Optimized Global Routing Pool Provides Global Interconnectivity
• LEAD-FREE PACKAGE OPTIONS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈