LP2951CD-3.3R2(51C33
LP2951CD-3.3R2(51C33 LP2951CD-3.3R2(51C33 - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
LP2951CD-3.3R2(51C33
LP2951CD-3.3R2(51C33 - Brand New ON Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: LP2951CD-3.3R2(51C33 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryIC Chips
**The LP2950 and LP2951 are micropower voltage regulators that are
specifically designed to maintain proper regulation with an extremely low input−to−output voltage differential. These devices feature a very low quiescent bias current of 75 A and are capable of supplying output currents in excess of 100 mA. Internal current and thermal limiting protection is provided.**
second feature allows the output voltage to be preset to 5.0 V, 3.3 V or 3.0 V output (depending on the version) or programmed from 1.25 V to 29 V.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈