BZG05C100TR
BZG05C100TR BZG05C100TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZG05C100TR
BZG05C100TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZG05C100TR In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryZener Diodes - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseDO-214AC, SMA
Operating-Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-214AC
Tolerance-
Power-Max1.25W
Voltage-Zener-Nom-Vz100V
Impedance-Max-Zzt3000 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr500nA @ 75V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2V @ 200mA
FEATURES
• High reliability
• Voltage range 3.3 V to 100 V
• Fits onto 5 mm SMD footpads
• Wave and reflow solderable
• AEC-101 qualified
APPLICATIONS
• Voltage stabilization
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈