11SM601-H4
Get Quote
Buy Now
11SM601-H4
11SM601-H4 - Brand New Honeywell Sensing and Productivity Solutions Snap Action, Limit Switches
Manufacturer Part No: 11SM601-H4 In Stock
SeriesSM
PackagingBulk
Current-Rating5A (AC/DC)
Termination-StyleSolder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
CircuitSPDT
Voltage-Rating-AC250V
Voltage-Rating-DC30V
Valve ActuatorRound (Pin Plunger)
Switch-FunctionOn-Mom
Operating-Force-Torque99.2gf
Release-Force28gf
Pretravel0.020" (0.5mm)
Differential-Travel0.004" (0.1mm)
Overtravel0.005" (0.13mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈