C2012X5R1A225K/1.25
C2012X5R1A225K/1.25 C2012X5R1A225K/1.25 - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C2012X5R1A225K/1.25
C2012X5R1A225K/1.25 - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C2012X5R1A225K/1.25 In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.057" (1.45mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈