GRM21BR71C105JA01L
GRM21BR71C105JA01L GRM21BR71C105JA01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM21BR71C105JA01L
GRM21BR71C105JA01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM21BR71C105JA01L Out of Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
MfrMurata Electronics
SeriesGRM
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Product-StatusNot For New Designs
Capacitance1 µF
Tolerance±5%
Voltage-Rated16V
Temperature-CoefficientX7R
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Mounting-TypeSurface Mount MLCC
Package-Case0805 (2012 Metric)
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.053" (1.35mm)
Lead-Spacing-
Lead-Style-
Base-Product-NumberGRM21BR71C
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈