RN5VD10AA
RN5VD10AA RN5VD10AA - Brand New RICOH IC Chips
Get Quote
Buy Now
RN5VD10AA
RN5VD10AA - Brand New RICOH IC Chips
Manufacturer Part No: RN5VD10AA In Stock
Product CategoryIC Chips
RN5VD SERIES
OUTLINE
FEATURES
• Output Delay ...................................................... TYP. 100ms with external capacitor : 0.15µF
• Ultra-low supply current ................................... TYP. 1.0µA (RN5VD15×: VDD=3.5V)
• Broad Operating Voltage Range .......................0.7V to 10.0V
• Detector Threshold ............................................ Stepwise setting with a step of 0.1V in the range of 0.9V to 6.0V is possible. (refer to Selection Guide) .
• High accuracy detector threshold ..................... ±2.5%
• Low Temperature-Drift Coefficient of Detector Threshold ........... TYP. ±100ppm/˚C
• Two Output Types .............................................. Nch Open Drain and CMOS
• Small Package .................................................... SOT-23-5(Mini-mold)
APPLICATIONS
• CPU & Logic Circuit Reset
• Battery Checker
• Window Comparator
• Wave Shaping Circuit
• Battery Back-Up Circuit
• Power Failure Detector
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈