HK06034N3S-T
HK06034N3S-T HK06034N3S-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK06034N3S-T
HK06034N3S-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK06034N3S-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.000006 oz
Current-Rating280mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.3 mm
Length0.6 mm
Width0.3 mm
Package-Case0201 (0603 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±0.3nH
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency4.3nH
DC resistance (DCR)300 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor5 @ 100MHz
Self Resonant Frequency5.7GHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current280 mA
Maximum-DC-Resistance0.3 Ohms
Self-Resonant-Frequency5700 MHz
Core-Material-
Q-Minimum5
Product Details
__
[ Taiyo Yuden ]
MULTILAYER CHIP INDUCTORS FOR HIGH FREQUENCY APPLICATIONS(HK SERIES)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈