04025U3R6CAT2A
04025U3R6CAT2A 04025U3R6CAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
04025U3R6CAT2A
04025U3R6CAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 04025U3R6CAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance3.6pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesUltra-Low ESR
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.25pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈